T:RAF - Twój: Rozwój, Aktywność, Forma

Dofinansowanie z Unii Europejskiej

Projekt współfinansowany
ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności
Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich
Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny
NiedobczyceNiewiadomNiedobczyceNiewiadomNiedobczyceNiedobczyce - Niewiadom
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności

Rymer wygrywa w Markowicach. Polała się krew (06 marca 2017)

Zawodnicy Rymera (zielone stroje) i Markowic (czarne stroje) walczą o piłkę.Zawodnicy Rymera (zielone stroje) i Markowic (czarne stroje) walczą o piłkę.

Rozegrany w sobotę (04 marca 2017r.) w Markowicach sparing pomiędzy miejscowym LKS-em a zespołem Rymera nie będzie dobrze wspominany przez bramkarza gospodarzy. W końcówce meczu doznał poważnej kontuzji.

Początek spotkania, choć nie porywał, nie zwiastował takiego obrotu sprawy. Oba zespoły grały raczej zachowawczo. Markowice ze względu na różnice poziomów, z kolei Rymer z powodu nieznajomości przeciwnika. Wraz z upływającymi minutami to goście zyskiwali optyczną przewagę. Choć robili co mogli gole nie padały. Do czasu. Gdy już strzelili gola, zaczęło im się grać lżej. Markowiczanie, choć sobotni przeciwnik był z wyższej półki, nie oddawali pola. Starali się wyprowadzać akcje, lecz praktycznie żadna z nich nie zakończyła się jakimś groźnym strzałem. Na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 0:2 dla Rymera.

Druga połowa wyglądała praktycznie tak samo. Przewaga gości, obrona gospodarzy oraz ich próby ataków. Na niewiele się to jednak zdało, gdyż to zawodnicy Rymera strzelili trzecią bramkę. Od tego momentu gra nie porywała. Oba zespoły praktycznie utknęły w środku pola, raz po raz próbując atakować na przeciwnika. Sytuacja taka trwała praktycznie do samego końca meczu sparingowego, to znaczy do momentu kiedy sędzia zakończył spotkanie z powodu kontuzji Jacka Heroka.

Cała sytuacja wyglądała bardzo poważnie. Bramkarz gości, który spokojnie mógł wypiąstkować dośrodkowaną piłkę, zamiast tego kopnął w twarz gracza Markowic. Skutkiem tego był rozcięty łuk brwiowy oraz bardzo duży krwotok. Nie zważając na pozostały czas gry sędzia Marcin Bednarz zakończył sobotnie spotkanie. Została wezwana karetka, która zabrała poszkodowanego do raciborskiego szpitala. Stamtąd poszkodowany zawodnik został przetransportowany do Rybnika, gdzie w tamtejszym szpitalu założono mu 50 (!) szwów. Na usprawiedliwienie golkipera Rymera można stwierdzić, że nie działał on z premedytacją. Była to zwykła, dość źle wyglądająca sytuacja meczowa.

LKS 07 Markowice - KS Rymer Rybnik 0:3 (0:2)

 

Źródło: www.naszraciborz.plNewsletter

Zapisz się do newslettera, a prześlemy Ci najnowsze informacje o projekcie!

 

 

Newsletter

Kontakt

Ośrodek Pomocy Społecznej

44-200 Rybnik

ul. Żużlowa 25

tel. +48 32 422 11 11 w. 35

Mirosław Górka - koordynator

e-mail:koordynatorops@trafrybnik.pl

biuro projektu:

e-mail:biuroops@trafrybnik.pl

Program UE

  • Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności
  • Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich
  • Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny

Strona Internetowa Bez Barier
Serwis spełnia wytyczne dostępności WAI:AA (WCAG 1.0 Priority 2) oraz Section 508