Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny
NiedobczyceNiewiadomNiedobczyceNiewiadomNiedobczyceNiedobczyce - Niewiadom
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności

Finałowe wspinanie w Cechowni (20 marca 2017)

Rozmawiające zawodniczki. W tle wspinający się zawodnicy na ścianki. Rozmawiające zawodniczki. W tle wspinający się zawodnicy na ścianki.

Na terenie byłej kopalni Rymer w Niedobczycach, gdzie obecnie mieści się Centrum Wspinania Cechownia, w sobotę (17.03.2017r.) odbył się III finał boulderingu.

Do rywalizacji stanęło aż 64 zawodników w dwóch kategoriach (kobiety – 17 osób, mężczyźni – 47 osób), mając do dyspozycji aż 20 boulderów.
Trasy były przygotowane pod różnych kątem trudności, co gwarantowało emocje do samego końca zawodów. Dodatkowo atmosferę podgrzewała muzyka na żywo w wykonaniu Arkadiusza Arqusa W Winkler. Ostatecznie w kategorii kobiet zwyciężyła Leonia Zając (Prima Roca), drugie miejsce ex aequo zajęły Małgorzata Dobisz (CW Cechownia) i Sandra Pęczek (Mysticlimb). Na trzecim miejscu znalazła się Joanna Gach (Prima Roca). Wśród mężczyzn bezapelacyjnie wygrał Łukasz Pawłowski (KW Jastrzębie/Climbo). Za nim uplasował się Irek Iwański (Climb team Gogolin) oraz Robert Tereszczuk (CW Cechownia).